Leden 2010

Jžš já sem debil xDD

21. ledna 2010 v 13:15 | Bella
Sem váážně uuplný magor xD No bohužel sem hiatus ukončila trochu brzo
ale ted už je naštěstí po tych děsných zkouškách ze školy. Bohužel
blog se asi bude stěhovat. Mám tady v tom bordel a ta adresa je děsná xD
Takže všechným SB se omloouvám a přesouvám si je na druhý blog.
Jestli budete mít námitky napište. Adresa je: dailystewart.blog.cz
Vím taky trochu zvláštní adresa ale všechny normální sou obsazený xD

The Runaways

15. ledna 2010 v 20:38 | Bella
Originální název: The Runaways
Žánr: Drama, Hudební
Rok výroby: 2010
Role: Joan Jett
Popis:

Floria Sigismondi je zkušená režisérka videoklipů, a nyní se vrhá i na filmovou režii. The Runaways je její filmový debut. Jedná se o životopisný film o skupině The Runaways, která byla v podstatě první dívčí rocková skupina vůbec. Holky v čele s Joan Jett založily skupinu už jako teenagerky, a úspěch se dostavil velmi rychle. Ve skupině ale byly velké problémy s penězi, a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak, takže nastal konec. Ve filmu si zahrála například Kristen Stewart, nebo mladičká herečka Dakota Fanning.

Eclipse

15. ledna 2010 v 20:38 | Bella
Originální název: Eclipse
Český název: Zatmění
Žánr: Fantasy, Horor, Romantický, Thriller
Rok výroby: 2010
Režie: David Slade
Role: Bella Swan
Popis:

Celý příběh pokračuje ve třetím díle trilogie s poetickým názvem Zatmění (Eclipse). V tomto díle se Bella dostává do střetu se svými vnitřními pocity. Zjišťuje, že nedokáže ze svého života odsunout Jacoba Blacka, se kterým v předchozím díle trávila tolik společného času. Jacob ji pomohl přestát těžké období Edwardova bolestného odchodu. Zároveň si uvědomuje, že Edward i Jacob nemohou být přáteli ze dvou důvodů.
Za prvé - jsou odvěcí nepřátelé a každý stojí na jiné straně barikády. Za druhé oba usilují o získání Belly. Musí se proto rozhodnout mezi ohněm (Jacobem) a ledem (Edwardem). Její srdce je zmatené a tápe. Nechce ublížit ani jednomu z nich, ale je si vědoma, že okamžik volby se blíží a svou lásku může dát pouze jednomu. Pod tíhou vědomí, že druhému zlomí srdce, tuto volbu stále odkládá...
a více se zaplétá do milostné sítě. Ačkoliv se zdá, že se vnitřně přiklání k volbě stát se upírkou, aby mohla po Edwardově boku kráčet věčností. Zjišťuje, že není připravena a děsí se kroku do neznáma. Ačkoliv si je naprosto jistá, že Edward bude vždy stát po jejím boku, děsí ji ztráta lidskosti, přátel a rodiny. Jacob cítí její vnitřní neklid a snaží se přimět Bellu, aby se nevzdávala své duše kvůli upírovi.
Nabízí jí život se vším co k němu patří. Odvolává se na bolest, kterou upíři způsobili jeho kmeni. Vlastně díky nim musí po nocích pobíhat a střežit pomyslnou hranici jako vlk. Cítí k Belle víc než jen přátelství a bojuje s představou, že ji již nikdy nespatří živou a takovou jakou ji zná nyní. Jeho láska k Belle ho trápí víc než je schopen si připustit. Edward však vidí do jeho mysli a ví, jaké nebezpečí znamená přátelství Belly s Jacobem Blackem...
Na rozdíl od Jacoba však miluje Bellu nesobecky a nechává tak věcem volný průběh. Navzdory rivalitě jsou nakonec oba nuceni bojovat na stejné straně proti armádě novorozených žíznivých upírů, které stvořila Victoria, pomstychtivá upírka směřující k jedinému cíli zabít Bellu a pomstít tak smrt svého druha.

Adventureland

15. ledna 2010 v 20:37 | Bella
Originální název: Adventureland
Český název: Zábavný park
Rok výroby: 2009
Role: Em Lewin
Popis:

Je léto 1987 a James Brennan (Jesse Eisenberg), podrážděný, čerstvý univerzitní absolvent se nemůže dočkat, až se vypraví na svou vytouženou cestu po Evropě. Když mu ale jeho rodiče oznámí, že už nadále nemůžou dotovat jeho výlet, nemá James jinou možnost, než vzít špatně placenou práci v zábavním parku. Je nucen zapomenout na německé pivo, světově proslulá muzea a roztomilé francouzské dívky.
Místo toho bude Jamesovo léto naplněno agresivními otci, vycpanými pandami a dětmi, křičícimi o cukrovou vatu. James má ale štěstí, jelikož co mělo být jeho nejhorší léto se promění v dobrodružství, když se zamiluje na nejvíc neobvyklém místě do jeho spolupracovnice Em (Kristen Stewart).


New Moon

15. ledna 2010 v 20:37 | Bella
Originální název: New Moon
Český název: Nový Měsíc
Žánr: Horor, Romantický, Thriller
Rok výroby: 2009
Role: Bella Swan
Popis:

Isabella ,,Bella'' Swanová slaví své 18-té narozeniny s jejím přítelem Edwardem a jeho upíří rodinou. Zatímco rozbaluje své dárky se řízne o balící papír. Ačkoli Cullenovi nepijí lidskou krev, tak Jasper neodolá a zaútočí na Bellu. Edward ji sice v tu chvíli zachrání, ale v domění, že je s ním ve stálém nebezpečí se s ní rozchází a odchází i se svou rodinou z Forks. Bella má velké deprese a trpí. Snaží se utěšit a hodně času tráví s rodinným přítelem Jacobem Blackem. Jacob se jí snaží pomoci. Bella brzy zjišťuje že, když se dostane do nebezpečných situací, tak slyší Edwardův hlas.
Začne vyhledávat nebezpečí jako je třeba jízda na motorce. Mezi tím Jacob zjišťuje, že legendy jeho předků nejsou jen staré strašidelné rodinné historky. Jacob a jeho kamarádi z kmene Quileutů jsou opravdoví vlkodlaci, kteří se v blízkosti upíra ve vlkodlaka opravdu promění, aby mohli svůj kmen chránit. Bella tajemství Jakoba a jeho smečky však brzy odhalí. Vlkodlaci musí Bellu chránit před Viktorií, která se vrátila, aby pomstila svého druha Jamese, kterého zabil Edward.
Vlkodlaci zabijí Laurenta, který se snaží zaútočit na Bellu, ale Victorie opět uprchne. Jednou, když chce Bella opět slyšet Edwardův hlas, zkouší skočit z vysokého útesu do vody. Chytne ji však silný proud a začne se topit a toto uvidí i ve své vidině do budoucnosti Edwardova sestra Alice. Alice předpokládá, že je Bella mrtvá a spěchá do Forks. Co však ve své vidině neviděla byl Jacob, který Bellu zachránil.
Alice totiž nevidí ve svých vizích do budoucnosti vlkodlaky. Po příjezdu domů Bella zjistí, že je u nich Alice. Chce se vrátit zpět, Bella ji však přemlouvá, aby pár dnů zůstala. Alice zjišťuje, že Bella je na tom mnohem hůř než si myslela a ještě ke všemu se ji pokoušeli zabít Laurent s Victorií a kamarádí se s vlkodlaky. Při návštěvě Belly Jacob zvedne telefon a řekne dotyčnému, že Charlie je na pohřbu a zavěsí. Alice s Bellou zjišťují, že telefonát byl od Edwarda, který si myslí, že se Bella při skoku z útesu zabila a že míří přímo do Itálie, kde se chce nechat zabít nejmocnější (královskou) rodinou upírů Volturiovými. Bella s Alicí se okamžitě rozhodnou vydat se za ním, aby se ho pokusily zachránit…

Welcome To The Rileys

15. ledna 2010 v 20:37 | Bella
Originální název: Welcome To The Rileys
Rok výroby: 2009
Role: Mallory
Popis:

Doug Riley spolu s jeho ženou Lois žijí od doby před 8 lety, kdy byla jejich dcera zabita, poloviční život. Doug má poměr se servírkou Vivian. Lois trpí, nese si v sobě pocity viny za dceřinu smrt. Je uzavřená před světem a jediný kdo jí drží nad vodou je sestra Harriet a místní farář.

Jumper

15. ledna 2010 v 20:37 | Bella
Originální název: Jumper
Žánr: Akční, Dobrodružný, Sci-Fi, Thriller
Rok výroby: 2008
Režie: Doug Liman
Role: Sophie
Popis:

Čtrnáctiletý David (Hayden Christensen) žije se svým otcem na předměstí a moc zářná budoucnost se mu před očima nerýsuje. Ve škole se s ním moc lidí nebaví, otec je na něj přísný, a tak hledá pochopení aspoň u své spolužačky Millie (Rachel Bilson). Jenže správný čtrnáctiletý kluk má holky ignorovat, a ne jim dávat dětinské dárky a chovat se jako slaboch, což mu spolužáci dávají jasně najevo. Při jedné nevinné šarvátce, kdy si ho spolužáci dobírají, se David propadne ledovým příkrovem do divokého proudu řeky.
Místo smrtící agónie se však náhle ocitne mokrý a promrzlý mezi regály v knihovně. Je to genetická odchylka, která Davidovi dovoluje teleportovat se kamkoliv se mu zachce. A David toho umí náležitě využít. První cesty vedou do bankovních trezorů, kde si "vypůjčí pár dolarů" na luxusní bydlení a vybavení na cesty do Londýna, Káhiry nebo na nejlepší surfařská místa planety. Zatímco si David nerušeně užívá nově nabyté svobody a luxusu, je mu v patách agent Cox (Samuel L. Jackson), jehož jediným cílem je Davida a ostatní tak zvané Jumpery, kteří podle něj narušují přirozený řád světa, zabít. Hned první setkání s Coxem je pro Davida téměř tragické, ale podaří se mu uniknout a začít se skrývat na předměstí, v domě svého otce a u jediné opravdové přítelkyně, kterou kdy měl, u krásné a dnes už dospělé Millie. Tím své blízké zatáhne do nebezpečné hry o život, jejíž rozměr si David stále plně neuvědomuje. Naštěstí je tu další z Jumperů Griffin (Jamie Bell), který Davida zasvětí do boje s Coxem a jeho přisluhovači a poskytne mu úkryt. Agent Cox je však stále nablízku a David navíc zjišťuje, že jeho vlastní matka je jedním z jeho kompliců. Před Griffinem a Davidem stojí první velká bitva o život.

The Yellow Handkerchief

15. ledna 2010 v 20:37 | Bella
Originální název: The Yellow Handkerchief
Rok výroby: 2008
Role: Martine

---NEÚPLNÉ INFO---

Twilight

15. ledna 2010 v 20:36 | Bella
Originální název: Twilight
Český název: Stmívání
Žánr: Akční, Horor, Romantický, Thriller
Rok výroby: 2008
Role: Bella Swan
Popis:

Sedmnáctiletá Isabella "Bella" Swanová (Kristen Stewart) se stěhuje do deštěm zmáčeného městečka Forks,ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější místo - až do doby, kdy potká tajemného a velmi pohledného studenta místní školy Edwarda Cullena (Robert Pattinson), který obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu totiž Edward a celá jeho rodina úspěšně tajili před obyvateli městečka Forks svou dlouhou upírskou historii.
Ale ani teď není nikdo v bezpečí, ani Bella, člověk, který je Edwardovi nejdražší a on by pro ni udělal cokoliv. Do městečka Forks se totiž blíží trio upírů (Victoria, James a Laurent)pro které je Bella pouze kořist.

What Just Happened?

15. ledna 2010 v 20:36 | Bella
Originální název: What Just Happened?
Rok výroby: 2008
Režie: Barry Levinson
Role: Zoe
Popis:

Stárnoucí hollywoodský producent Ben se snaží oživit svou upadající kariéru. Jeho důvody jsou velmi osobní: dcera, která dospěla příliš rychle, dvě bývalé manželky a mnozí kolegové z branže, jimž by jeho ponížení udělalo radost. Nutnost dokončit nový film ve vražedně krátkém termínu mění Benův život v peklo. Všechno ještě zhoršují šéfka studia Lou, neurotický agent Dick, scenárista Scott a ambiciózní britský režisér Jeremy - a především diváci první zkušební projekce, kterým se vůbec nelíbí drsné finále jeho díla.

In The Land of Women

15. ledna 2010 v 20:35 | Bella
Originální název: In The Land of Women
Český název: Na území žen
Rok výroby: 2007
Režie: Jon Kasdan
Role: Lucy Hardwicke
Popis:

Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem. Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo…

Into The Wild

15. ledna 2010 v 20:35 | Bella
Originální název: Into The Wild
Český název: Útěk do divočiny
Žánr: Dobrodružný, Drama, Životopisný
Režie: Sean Penn
Role: Tracy Tatro
Popis:

Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless. Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy.
Chris McCandless byl skutečným dobrodruhem, jehož život inspiroval podobně stavěného spisovatele Jona Krakauera k napsání strhující knížky podle jeho nalezených deníkových záznamů. Předloha, která připomíná nejlepší dobrodružné cestopisy Jacka Londona nadchla právě Seana Penna, který se okamžitě po přečtení rozhodl koupit práva a natočit podle ní film. "Že chci natočit film jsem věděl hned po prvním přečtení. To téma, jeho postavy a prostředí, ve kterém se příběh odehrává, si přímo říkaly o to, aby se objevily na filmovém plátně. Doufám, že se mi podaří omotat si diváky kolem prstu stejně pevně, jako se to podařilo Krakauerovi s lidmi, kteří to četli," říká Penn.
Chris se vymykal odjakživa, ale to, co udělal bezprostředně po absolvování univerzity ho dělá výjimečným i mezi výjimečnými. Všechny své dosavadní úspory věnoval charitě a s minimální výbavou a přípravou vyrazil napříč Spojenými státy na Aljašku, kde chtěl vyzkoušet život v divočině. Na své strastiplné cestě, během níž mu šlo několikrát o život, potkal spoustu úžasných bytostí, které zformovaly jeho pohled na svět a pomohly v přípravě na vstup do chrámu přírody na nelítostném americkém severu. Naivní mladík se během té cesty přetransformoval v sebevědomého muže, jenže v lůně aljašské divočiny mu ani tento přerod nebyl moc platný. Splněný sen bohužel někdy stojí víc než hromada peněz.

The Cake Eaters

15. ledna 2010 v 20:35 | Bella
Originální název: The Cake Eaters
Rok výroby: 2007
Role: Georgia

---NEÚPLNÉ INFO---

The Messengers

15. ledna 2010 v 20:35 | Bella
Originální název: The Messengers
Český název: Prokletí domu slunečnic
Žánr: Drama, Horor, Thriller
Rok výroby: 2007
Režie: Oxide Pang Chun
Role: Jess
Popis:

Je prokázáno, že děti jsou k paranormálním jevům víc vnímavé než dospělí.
Vidí věci, které jiní nevidí. Věří tomu, co dospělí odmítají. A snaží se nás varovat!

Rodina Solomonových opustila hektický život Chicaga a přestěhovala se na tiché a odloučené místo - na farmu v Severní Dakotě. Mezi poklidným pohupováním slunečnicových polí Jess brzy zjistí, jak děsivé toto odloučení od světa může být, když ona a její bratr Ben vidí hrozivá zjevení, která nevidí nikdo jiný. Její bouřlivá minulost se střetává s minulostí těch, kteří kdysi žili v tomto domě...

Fierce People

15. ledna 2010 v 20:34 | Bella
Originální název: Fierce People
Český název: Nelítostná rasa
Rok výroby: 2005
Režie: Griffin Dunne
Role: Maya
Popis:

Když policie zadrží Finna při koupi kokainu, který je určen pro jeho matku, jsou jeho prázdniny ty tam. Měl strávit léto se svým otcem, který je antropolog a studuje v Jižní Americe jeden primitivní kmen. Místo toho ho však čeká léto v jiném "kmenu".
Stěhuje se s matkou k jejímu milenci do jedné z nejbohatších čtvrtí Ameriky. Finn brzy začne propadat životu v luxusu a to se vším všudy - auta, sex a drogy. Věci se však začnou vymykat kontrole a on zjistí, že za všechno se musí platit.

Zathura: A Space Adventure

15. ledna 2010 v 20:34 | Bella
Originální název: Zathura: A Space Adventure
Český název: Zathura: Vesmírné dobrodružství
Rok výroby: 2005
Režie: Jon Favreau
Role: Lisa
Popis:

Pokaždé, když jejich otec (Tim Robins) odejde do práce a nechá je v péči jejich starší sestry (Kristen Stewart), začnou si šestiletý Danny (Jonah Bobo) a desetiletý Walter (Josh Hutcherson) lézt na nervy nebo se příšerně nudí. Jednou se však během obvyklého hašteření Danny ocitne zamčený v temném a strašidelném sklepě, kde objeví starou deskovou hru Zathura. Když se mu nedaří Waltera přimět, aby si ji zahrál s ním, začne hrát sám.
Už od prvního tahu je však jasné, že Zathura není jen tak obyčejná hra - Dannyho figurka se pohybuje sama od sebe a jakmile vstoupí na políčko meteorický roj, dům začne být bombardován skutečnými meteory. Skrze zející díru ve střeše si oba bráškové ke své nemalé hrůze uvědomí, že se ocitli v dalekém temném vesmíru. A nejsou sami.
Tak začíná jejich úžasné a místy i hrůzu nahánějící dobrodružství, během nějž si Danny s Walterem uvědomí, že pokud se jim nepodaří hru dokončit, zůstanou ve vesmíru navždy. Každý další tah je zárukou nového vzrušujícího dobrodružství - bratři nechtěně uloží sestru Lisu do hlubokého kryogenického spánku, utíkají před porouchaným dvoumetrovým robotem, zachrání vesmírného trosečníka (Dax Shepard) a setkají se s hrůznými masožravými ještěry. Spolu s osiřelým astronautem se musí pokusit překonat všechny nástrahy a úspěšně se probojovat až na konec tajemné hry, aby se mohli vrátit domů. Všechny pokusy však mohou přijít nazmar, pokud se jim nepodaří vyzrát nad největším nebezpečím ze všech - silnou gravitační silou, která je vtahuje do prázdnoty temné planety Zathura.

Catch That Kid

15. ledna 2010 v 20:34 | Bella
Originální název: Catch That Kid
Český název: Chyťte tu holku
Žánr: Akční, Dobrodružný, Komedie, Kriminální, Rodinný
Rok výroby: 2004
Režie: Bart Freundlich
Role: Maddy
Popis:

Připravte se na vzrušující dobrodružství s Maddy, Gusem a Austinem, třemi dětmi na supertajné misi! Jsou to blízcí a talentovaní kamarádi: horolezkyně šampiónka, počítačový génius a mechanik specializující se na nejmodernější vozítka. Jejich úkol: dostat se do dobře zabezpečeného bankovního trezoru a provést největší krádež, jakou kdy jejich třída viděla - a to všechno kvůli nemocnému otci Maddy. Mají naprosto spolehlivý plán, ale ještě nemají věk na řízení auta!
Malá Maddy je dvanáctiletá holka, jejíž táta se při horolezectví vážně zraní a jeho jedinou nadějí je operace za 250 000 dolarů, které rodina samozřejmě nemá. Maddy se tedy společně se svými dvěma přáteli (mezi které samozřejmě patří automechanik a počítačový génius) rozhodne vyloupit banku... zcela nerealistický film, který jaksi pozbyl slova komedie a akční, není zdaleka tam zábavný, jak bych si přála. A hlavně ta přehnanost! Bondovi jeho eskapády odpustím, protože má šmrnc a styl, tady však nechávají "malí zloději" na místě činu lano s otisky prstů, zničehonic někde seberou auto na dálkové ovládání, když ho potřebují, ačkoliv ve scéně před tím o něm nebyla ani zmínka, policejním autům utečou na obyčejných motokárách, vrtulník, který letí dva merty nad nimi, na ně nijak nepůsobí... a to jsem teprve na začátku. Myslím, že zmiňovat se o dalších věcech je absolutně zbytečné. Po půlhodině jsem jen litovala, že jsem si tuhle kýčovitou a šílenou "akční komedii" vůbec pustila...

Speak

15. ledna 2010 v 20:33 | Bella
Originální název: Speak
Český název: Mluv
Žánr: Drama
Rok výroby: 2004
Režie: Jessica Sharzer
Role: Melinda Sordino
Popis:

Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let.
Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku.

Undertow

15. ledna 2010 v 20:33 | Bella
Originální název: Undertow
Žánr: Drama, Thriller
Rok výroby: 2004
Režie: David Gordon Green
Role: Lila
Popis:

Třetí celovečerní film scenáristy a režiséra Davida Gordona Greena Protiproud vypráví o tom, že rodinné vztahy mohou být někdy pořádně zamotané. Vdovec vychovává na lesní farmě sám dva školou povinné syny. Jednoho dne se u jeho dveří objeví jeho bratr a rodinná historie rychle vyplouvá na povrch. David Green ve filmu předvádí svůj vynikající cit pro lyrické vyprávění a dramatický příběh. Roli staršího syna ztvárnil Jamie Bell, českému publiku známý ze snímku Billy Elliott.

Cold Creek Manor

15. ledna 2010 v 20:33 | Bella
Originální název: Cold Creek Manor
Žánr: Drama, Horor, Thriller
Rok výroby: 2003
Režie: Mike Figgis
Role: Kristen Tilson
Popis:

Sharon Stone, držitelka Zlatého globu (Casino, Základní instinkt), a Dennis Quaid (Traffic) jsou hlavními hvězdami kvalitně obsazeného napínavého filmu o rodině, která se ocitá na pokraji svých sil. Ve snímku dále uvidíme Juliette Lewis, Christophera Plummera a Stephena Dorffa. Manželé Tilsonovi - Cooper (Quaid) a Leah (Stone) - touží po klidnějším životě na venkově. Proto se i s dětmi odstěhují z New Yorku do domu, který nedávno koupili. S Chutí se pouštějí do opravy polorozpadlého sídla, ale brzy zjišťují, že dům jejich snů se stává noční můrou. Kdysi honosné panské sídlo začíná odhalovat svá hrůzná tajemství.

Panic Room

15. ledna 2010 v 20:32 | Bella
Originální název: Panic Room
Český název: Úkryt
Rok výroby: 2002
Režie: David Fincher
Role: Sarah Altman
Popis:

Bezpečné úkryty existovaly už ve středověkých hradech. Dvacáté století přispělo protiatomovými kryty. Bílý dům má už od dob Kennedyho v podzemí tzv. situační místnost, která je přísně utajená a vybavená špičkovou technikou. Úkryt ve stejnojmenném filmu je místnost s telefonem, který funguje nezávisle na hlavní telefonní lince, vlastní ventilaci a především monitor, na kterém je vidět každý kout bytu. To všechno od ostatního světa oddělují nedobytné dveře.
Meg Altmanová se s dcerou Sarah přestěhují do newyorského bytu vybaveného úkrytem, aniž by tušily, jak brzy ho využijí. Uchýlí se tam před třemi muži, kteří se k nim jednou v noci vloupají a nevědí, že cílem zájmu zlodějů je právě samotná bezpečnostní místnost... a že nepřestanou, dokud se nedostanou dovnitř. "Ten úkryt si postavil excentrický milionář, aby měl kam utéct, kdyby mu někdo přišel ukrást peníze," říká Jodie Foster. "Místnost je to velmi speciální a pokud tam chcete zůstat celý měsíc, můžete."
Námět filmu není rozhodně odtažitý od současné reality.
Americkým zprávám pomalu začínají dominovat informace o kriminalitě, terorismu a mezinárodních únosech. Prostor dostává strach, paranoia a pud sebezáchovy, zvláště u těch, kterých se to může týkat. A přestože oficiální statistiky dokazují, že se kriminalita snižuje, lidé se obávají vlastního strachu z neurčitého nebezpečí víc než aktuálního a konkrétního nebezpečí, které by jim hrozilo. Proto se Američané čím dál víc zajímají o různé formy ochrany, například kamery, detektory a počítačem řízené zámky. Prodej této techniky civilistům stoupl v loňském roce ze 30 % na 60 %.
Na nejvyšší úrovni je zájem o zabezpečovací techniku v jižní Kalifornii, kde se soustřeďuje zábavní průmysl a kde žije spousta hvězd. Gary Paster, který se specializuje na budování úkrytů, první z nich zařídil už v roce 1980. Dnes jich staví asi šest ročně.
Jeho bezpečné místnosti stojí od pěti set do sta tisíc dolarů. Mají dveře, které se nedají prostřelit, opatřené elektromagnetickými zámky stavěnými tak, aby je nepoškodilo nic počínaje baseballovou pálkou a kulkou ráže 9 mm konče. Nejpopulárnější jsou dveře, které pouhým zavřením promění v nejbezpečnější místnost bytu koupelnu nebo záchod. Jsou samozřejmě maskované tak, že jejich pravý účel nikdo nepozná.
Také architekti si z projektování úkrytů udělali výnosný obchod. Pracují nejen pro známé osobnosti, ale také pro šéfy společností a korporací. Plány jsou samozřejmě přísně tajné a na poslední chvíli je realizuje tým prověřených odborníků.
Poptávka je vysoká, zvlášť vždycky, když nastane nějaký povyk o konci světa nebo panika z nenadálého útoku.


The Safety of Objects

15. ledna 2010 v 20:30 | Bella
Originální název: The Safety of Objects
Český název: Životní jistoty
Rok výroby: 2001
Režie: Rose Troche
Role: Sam Jennings
Popis:

V tomto filmu sledujeme osudy čtyř rodin z předměstí, které se musí vyrovnat s různými životními problémy a těžkostmi. Život Esther Goldové (Closeová) se točí jen okolo nemocného syna, Jim Train (Mulroney) prožívá zmatky, když ho v práci přeskočí a není povýšen, rodina Annette Jenningsové (Clarksonová) se plete do jejího rozvodu a Helen Christiansonová (Placeová) musí konečně něco udělat se svým životem.

Hiatus over!

15. ledna 2010 v 20:16 | Bella
Čawec takže naštěstí hiatus už končí xD Ve škole už nic mít doufám nebudu
teda jenom tedka v pondělí a úterý dvě písemky ale to už snad nebude
tak zlý xD Jinak sem i "přes hiatus" přidávala filmy teda jako popisy filmů xD

No takže už budu muset změnit design tento mě leze na nervy xD
Doufám že zas nebudu muset dat nějaký z Twilight
no ale to je jedno xD Tak já du hledat a pak přidávat ty filmy tak pp :)

Hiatus!

8. ledna 2010 v 13:32 | Bella
No určitě jste si všimly že moc nepíšu komentáře na vaše blogy a nepřidávám na tento.
Ale bohužel nemám čas ani náladu. Tak bohužel musím dát hiatus neboli pozastavit blog :(
Pochopím když si mě smažete ale budu ráda když ne :) Nevím kdy si vrátím ale
asi to nebude dřív než po vysvědčení protože mě vychází trojky z matiky a biologie tak se
musím šprtat a když mám volno hraju The Sims 3 xD Pochopím když si mě smažete ale budu ráda když ne :) Je mi to fakt líto... Tak sbohem na dobu neurčitou xD

TOP 10 celebrit na osobnosti.cz

5. ledna 2010 v 19:24 | Bella |  News
Noo tak sem dám žebříček TOP 10 celebrit na osobnosti.cz . Kris je na 5. místě. Dala bych ji ale klidně na prvním jako určitě je lepší než ten buzík šmajda xD Snad příští rok jak už zkončí ta "superstar mánie" a bude The Runaways a Eclipse tak Kris bude aspon na 3. :) Jinak gratuluju taky Miley Cyrus a Seleně Gomez. Ostatní sou mě u prdele xD

1. Miley Cyrus 371296
3. Michael Jackson 256324
5. Kristen Stewart 206678
6. Lady GaGa 147682
7. Jan Bendig 147360
8. Selena Gomez 144556
9. Taylor Lautner 144364
10. Marta Jandová 119704

10 Most Beautiful Teen Stars

5. ledna 2010 v 13:19 | Bella |  News
Čaau! Jak dopadl váš první a druhý den ve škole? Mě děsně. Sice sem myslela že to bude
horší ale i tak hrůza xD Bohužel tu nebudu tolik jak o prázkách. Dnes se ještě musím učit
protože zítra mě bude úča zkoušet ze zemáku :( Jinak k tomuto článku: US Magazine zveřejnil žebříček 10 nejkrásnějších mladých hvězd roku 2009 a Kris je na 3. místě :)

1) Chace Crawford (Gossip Girl)
2) Kaya Scodelario (Skins)
3) Kristen Stewart (New Moon)
4) Zac Efron (17 Again)
5) Megan Fox (Transformers)
6) Blake Lively (Gossip Girl)
7) Robert Pattinson (New Moon)
8) Ashley Greene (New Moon)
9) Leighton Meester (Gossip Girl)
10) Orlando Bloom (pirates of the caribbean)


Achjo :((

3. ledna 2010 v 16:17
Ahoj! No tak dneska mám uuplně blbou náladu! No ráno sme měli
jet na nákupy ale jak už sme se tam chystaly mamka mě řekla
že zítra se už mám učit a tak a já sem se na nu zašklebila a řekla mě že
nikam nejedem a budu se celej den učit :(( Achjooo to je fáákt na howno!!
Takže dnes už nepujdu na blog. A zítra zas škola to snad néééé :((

Cinema 2009

3. ledna 2010 v 0:42 | Bella |  News
Toto je video kde je 342 filmů vyrobených v roce 2009 v 7 minutách. V 0:54 a 6:00 je New Moon a v 3:58 (a ještě někde ale to už se mi nechce psát xD) Adventureland. Hmm no takové kraviny kdyby aspon byly třeba nějaké ukázky z Eclipse nebo The Runaways xD


Makám xD

2. ledna 2010 v 21:00 | Bella
Čawec :) Asi si myslíte že nic nedělám ale to není pravda xD
Teďka ukládám fotky a dávám je do rozepsaných, až je budu
mít všechny tak je zveřejním. Ale ted tu zrovna nebudu.
Budu se totiž dívat na Garfielda xDD

"Chápu holky, co milují Taylora!"

1. ledna 2010 v 17:15 | Bella |  News
Hádám že je to asi rozhovor z Bravo Girl! xD Děkuju *KriSten JayMes SteWart*

Na rozhovor Kristen dorazila v obyč džínách a černém sáčku, pod kterým měla bílé tričko s potiskem dvou vlkodlaků. Překvapilo mě, jak je ve skutečnosti maličká a nenápadná, jen svoje velké oči měla zvýrazněné sexy tmavým líčením. A rozhodně je live jiná, než její Bella! Divoška, rockerka! Fakt žádná puťka...